Puchar Ziem Północnych w szermierce (Szczecin, 18-19.12.2020)

Pierwszy dzień turnieju w Szczecinie zakończył się wspaniałym wynikiem naszych zawodniczek!! 🥇🥈🥉🥉

Zofia Mikulicka miejsce 24

Od samego początku turnieju Dartanianki prezentowały wysoką formę:) 4 nasze zawodniczki wygrały wszystkie walki w grupach rozstawiając się na miejscach w samej czołówce. Dobry bilans trafień pozwolił naszym zawodniczkom spotkać się ze sobą dopiero w walkach półfinałowych. 🤩

W niedzielnym turnieju mężczyzn startował jedyny reprezentant naszego klubu – Franciszek Lewandowski. Fazę grupową Franek zakończył na 22 miejscu, następnie wygrał 12:7 walkę z reprezentantem UKS Atena Gdańsk o wejście do 16. Niestety w walce o czołową 8 zabrakło Frankowi zaledwie 2 trafień w walce z zawodnikiem UKS Gdańska Szkoła Szermierki. W efekcie Franek zajął 14 miejsce na 40 startujących zawodników w kategorii U14.

Wszystkim startującym gratulujemy wygranych walk! 👏Z walk przegranych trzeba wyciągnąć wnioski do dalszego rozwoju swoich umiejętności na planszy!! 🤔

Wspaniałe wyniki naszych zawodników umożliwia współfinansowanie projektów ” Szkolenie oraz współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży” przez miasto stołeczne Warszawa. Dziękujemy!